Fotelik na rower dla dziecka – jaki wybrać?

6 maja 2021  |  komentarze  0 Komentarzy

Fotelik na rower dla dziecka

Jak można zauważyć na dworze, jest coraz cieplej. Sprawia to, że wiele osób chętnie wybiera się na wycieczki rowerowe. Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka bądź dzieci i również masz ochotę na taką przejażdżkę, to śmiało możesz się na nią wybrać. Posiadanie dzieci nie musi Cię w tym ograniczać. Od wielu lat na rynku dostępne są przeróżne akcesoria rowerowe, w tym foteliki na rower dla dziecka, dzięki którym możliwe będzie przewożenie swojej pociechy na rowerze. Co trzeba wiedzieć o foteliku dla dziecka i czym trzeba kierować się podczas jego zakupu? Sprawdź szczegóły.

Foteliki na rower dla dziecka – podstawowe informacje

Fotelik na rower to sprzęt, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców. Jeśli chce się zacząć jeździć na rowerze razem ze swoimi dziećmi, to trzeba się w niego zaopatrzyć. Na rynku istnieje dzisiaj wiele sklepów rowerowych, w których znajdują się foteliki od różnych producentów. Dzieci mogą być przewożone w takich fotelikach na rower już od 9 miesiąca życia. Trzeba jednak zwracać tutaj szczególną uwagę na to, że aby dziecko mogło zostać przewożone na foteliku, to powinno ono już samo siadać i mieć wyrobione mięśnie szyi. Wybór fotelika jest bardzo ważną czynnością, do której trzeba podejść z rozwagą. A to dlatego, że chodzi tutaj nie tylko o komfort, ale również bezpieczeństwo dziecka.

Czym trzeba się kierować podczas zakupu fotelika na rower dla dziecka?

Ze względu na liczne sklepy rowerowe i ich dużą ofertę fotelików dla dziecka, rodzice mogą mieć problem z wyborem tego sprzętu dla swojej pociechy. Rodzaje fotelików różnią się od siebie i to właśnie jest główną przyczyną dylematu rodzica. Wśród najpopularniejszych rodzajów fotelików na rower dla dziecka znajdują się:

  • fotelik, który montowany jest z przodu roweru/na kierownicy;
  • fotelik, który montowany jest z tyłu roweru/na bagażniku;
  • fotelik, który mocowany jest do ramy roweru.

Oczywiście to tylko podstawowe rodzaje fotelików na rower. Gdyby się bardziej zagłębiać to można wyróżnić tutaj również foteliki rowerowe z regulowanym oparciem bądź też foteliki z funkcją spania. Przechodząc jednak do meritum, podczas wyboru fotelika dla dziecka należy zwracać swoją uwagę na kilka czynników. Oczywiście zalicza się do tego czynnik wpływający na komfort i bezpieczeństwo dziecka. Jednak oprócz tego trzeba brać pod uwagę aspekt, który dotyczy montażu fotelika. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie każdy rower ma możliwość wyposażenia go w fotelik. Zwracając uwagę na bezpieczeństwo dziecka, trzeba uwzględniać przy tym, czy posiada on atesty bezpieczeństwa oraz ile znajduje się w nim pasów bezpieczeństwa. Żeby dziecko przewożone w foteliku miało większą ochronę, to zaleca się wybór pięciopunktowych pasów. Dobrze jest też wybierać takie foteliki, które będą posiadały odblaski. W ten sposób jadąc wieczorem rowerem, będziecie bardziej widoczni na drodze. Jeśli nie chce się co chwilę kupować nowego sprzętu, to podczas wyboru fotelika dla dziecka trzeba kierować się również poziomem jego regulacji, zarówno zagłówka, jak i podnóżków.

Podsumowanie informacji

Aktywność fizyczna jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia. Poprawia samopoczucie i zwiększa naszą wydolność. Jazda na rowerze to jeden z rodzajów sportów, który z dnia na dzień ma coraz więcej zwolenników. Chcąc wybrać się na przejażdżkę z małym dzieckiem, fotelik na rower może okazać się tutaj jak na wagę złota. Nie trzeba czekać wtedy, aż dziecko podrośnie i czerpać radość z rekreacyjnych przejażdżek już teraz.

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz.

Zostaw komentarz