Filtruj
Ukryj

Rowery crossowe męskie

Rower crossowy to uniwersalny jednoślad, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla  większości rowerzystów. Jest idealny zarówno na utwardzoną, jak i nieutwardzoną nawierzchnię. Jest zarazem rowerem sportowym, jak i miejskim, wtedy gdy ma obniżoną ramę. Opony w rowerze crossowym umożliwiają jazdę w mieście, po drogach wiejskich, ale również po łagodnych szlakach turystycznych. Rowery kross męskie są dostępne w wielu modelach i różnych cenach. Dzięki temu każdy może znaleźć odpowiedni pojazd dla siebie. 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Rowery kross męskie – co brać pod uwagę?

Podczas poszukiwań jednośladu warto zwrócić uwagę na rodzaj jego ramy. Panuje przekonanie, że najlepsza jest ta wykonana z aluminium. Mimo iż jest mniej trwała od stalowej, jest jednak znacznie lżejsza. Wybór rozmiaru wymaga zmierzenia długości nogi od wysokości krocza do śródstopia. Pomiaru dokonuje się po wewnętrznej stronie kończyny. W ten sam sposób dobiera się rowery damskie kross. Należy również sprawdzić tabelę rozmiarów producenta i w oparciu o zamieszczone tam wskazówki dopasować właściwy wymiar ramy. To bardzo ważny element procesu zakupu roweru, ponieważ optymalny rozmiar ramy ma wpływ m.in. na komfort jazdy. Ważnym kryterium jest również wielkość kół i opon. Duże koła i szerokie opony ułatwiają jazdę na nierównych nawierzchniach oraz zapewniają stabilizację.

Rowery kross męskie – który model wybrać?

Rower crossowy jest rozwiązaniem dla osób, które nie potrafią zdecydować się między rowerem miejskim a górskim. Wybierając pojazd dla siebie warto zwrócić uwagę na rowery trekkingowe, z uwagi na fakt, iż mają one przedni amortyzator o średnim skoku, który dobrze tłumi nierówności i pomaga wjechać na przeszkody, między innymi na chodnik. Jazda nimi jest komfortowa i bezproblemowa, również po nierównym terenie. Jeśli preferujesz długie trasy oraz bikepacking to dla Ciebie doskonałe będą rowery gravel. To modele sprawdzające się na żwirze, błocie i podłożu leśnym. Dobrze sprawdzają się na szosie i asfalcie.