Filtruj
Ukryj

Rowery MTB XC

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Rowery górskie MTB XC

Sportowe modele rowerów górskich MTB przeznaczone są do rywalizacji na trasach maratonów i bardzo dynamicznych wyścigów MTB XC. Muszą w związku z tym spełnić pewne specyficzne wymogi. Stabilnie prowadzić się przy dużych prędkościach, a także zachowywać równowagę na nawet bardo stromych podjazdach.

Geometria rowerów MTB XC takich jak seria Kross Level nieco różni się od serii Kross Hexagon. Od razu zauważymy pewne charakterystyczne cechy. Za kierownicą roweru typu MTB XC zajmujemy zdecydowanie bardziej pochyloną pozycję, która ułatwia kontrolę nad rowerem i poprawia trakcję przedniego koła.

Bardziej zaawansowane modele oferują rozwiązania takie jak sztywne osi obydwu kół, które dodatkowo poprawiają precyzję prowadzenia roweru w trudnym terenie. W przypadku rowerów MTB XC przeznaczonych typowo do ścigania najczęściej spotkamy rozwiązania z dwoma, lub jednym blatem na korbie. W połączeniu z 10, lub 11 biegową kasetą taki układ gwarantuje większą precyzję zmiany biegów, a przy tym zupełnie wystarczający zakres dostępnych przełożeń zarówno do rozwijania dużych prędkości na płaskich odcinkach i pokonywania długich podjazdów.