Filtruj
Ukryj

Rowery crossowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

ROWERY CROSSOWE

Rower Crossowy to bardzo uniwersalny i wielofunkcyjny pojazd, który świetnie sobie radzi zarówno w mieście jaki i na wycieczkach po lesie.

Dlaczego warto wybrać rower crossowy ?Przede wszystkim rower crossowy jest lżejszy niż modele trekkingowe, a przy tym oferuje komfortową geometrię i koła, które dobrze radzą sobie zarówno z asfaltem, jak i drogami polnymi, oraz szutrowymi. Rowery crossowe dostępne są zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Dzięki temu każdy dobierze rozmiar roweru idealny do swoich potrzeb i będzie mógł cieszyć się komfortową jazdą.

Charakterystyczną cechą, którymi wyróżniają się rowery crossowe są stosunkowo duże koła- 28-calowe i siodełko umieszczone nieco niżej niż kierownica, co gwarantuje wygodną pozycję podczas jazdy w każdych warunkach. Wyprostowana pozycja za kierownicą roweru crossowego mniej obciąża kręgosłup, a także ułatwia obserwację drogi.

W rowerach crossowych stosuje się opony o konstrukcji pośredniej pomiędzy ogumieniem szosowym i górskim. Jedną z największych zalet, jaką mają rowery crossowe, jest duża liczba biegów. W rowerach miejskich najczęściej wystarczają trzy biegi – rower crossowy zwykle oferuje aż 21 biegów, co daje możliwość łatwego i wygodnego pokonywania długich tras i wzniesień. Dlatego też rowery crossowe są wyjątkowo uniwersalne. Dzięki odpowiedniej konstrukcji tego typu jednoślad równie dobrze sprawdzi się podczas miejskich wycieczek, dojazdów do szkoły i pracy oraz jako środek transportu dla rowerowego turysty.

Rower crossowy to ciekawa i bardzo praktyczna konstrukcja dla ludzi w każdym wieku ceniących wygodę i wytrzymałość.