Filtruj
Ukryj

Akcesoria rowerowe

Wyświetlanie 1–12 z 43 wyników

AKCESORIA ROWEROWE

Akcesoria rowerowe to dodatkowe wyposażenie, które uprzyjemnia czasami ułatwia, a częstą ubezpiecza naszą jazdę na rowerze. Dodatkowe elementy niekiedy stanowią konieczne uzupełnienie każdego jednośladu. Większość rowerów z reguły nie posiada zbyt wiele dodatkowego wyposażenia, które czasami jest niezbędne i musimy sami doposażyć nasz rower w potrzebne akcesoria rowerowe. Jedne z nich są obowiązkowe inne natomiast to wyłącznie dodatek zwiększający komfort jazdy. W zależności od tego, na jakim rowerze jeździmy, nasze potrzeby w tym zakresie mogą być dość zróżnicowane. Przede wszystkim należy pamiętać o tych obowiązkowych akcesoriach, aby móc się poruszać rowerem bezpiecznie i zgodnie z prawem.

Najpotrzebniejsze akcesoria rowerowe to oświetlenie, odblaski, dzwonek, pompka rowerowa.

Oświetlenie rowerowe należy do obowiązkowego wyposażenia roweru. Każdy rower z tyłu musi posiadać migające lub stałe światło w kolorze czerwonym. Dodatkowo powinien mieć odblask w kolorze czerwonym, dzięki czemu rowerzysta jest widoczny po zmroku. Z przodu natomiast musi znaleźć się lampka emitująca światło białe, zapewni nam to odpowiednią widoczność tego, co znajduje się przed rowerem. Dzwonek natomiast stanowi najlepszy sygnalizator informujący o tym, że chcemy przejechać. Przydaje się na zatłoczonych ścieżkach rowerowych. Pompkę rowerową warto wozić w komplecie z zapasową dętką, gdy na trasie dojdzie do przebicia ogumienia. Bardzo ważnym elementem każdego rowerzysty jest kask rowerowy. Istnieje wiele kasków o charakterze uniwersalnym, jak również w zależności od potrzeb, przeznaczonych do jazdy terenowej, szosowej, a nawet ekstremalnej.

Kolejnym elementem wyposażenia roweru jest podpórka, która umożliwia pozostawienie roweru w pozycji pionowej. Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy parkując rower, nie mamy go o co oprzeć. Podpórka rowerowa pozwala też uniknąć zarysowań lakieru na ramie, jakie mogą powstać, gdy opieramy jednoślad np. o barierkę.

Akcesoria rowerowe które podnoszą komfort jazdy to bidon, ważne jest uzupełnianie płynów podczas jazdy, jak również co się z nim wiąże koszyk bidonu. Licznik rowerowy nie jest obowiązkowy ale znacznie umożliwia lepszą orientację w terenie. Licznik pozwala nam na monitorowanie postępów w treningach rowerowych. Rowery miejski i turystyczne fabrycznie są wyposażone w błotniki rowerowe, jednak w górskich rowerach MTB czy crossowych błotniki rowerowe stanowią wyposażenie dodatkowe, które poprawią komfort jazdy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Bagażniki rowerowe zwiększają funkcjonalność naszego roweru. Wszelkiego rodzaju kosze oraz sakwy rowerowe umożliwiają nam transport bagażu podczas wycieczek rowerowych. Ważnym elementem wśród akcesoriów rowerowych jest zapięcie, które chroni nasz jednoślad przed kradzieżą. Dużą popularnością cieszą się też akcesoria dziecięce typu kółka boczne, foteliki dziecięce.