Filtruj
Ukryj

Rowery trekkingowe

Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników

ROWERY TREKKINGOWE

Co to jest rower trekkingowy i czym się różni od zwykłego roweru? Rower trekkingowy jest to rower specjalistyczny, przeznaczony do wielokilometrowych podróży, zarówno po nawierzchni utwardzonej jak i do jazdy w warunkach terenowych. Rowery trekkingowe mają kilka zasadniczych cech, które odróżniają je od innych rowerów, takich jak rowery miejskie, górskie czy crossowe.

Rowery trekkingowe zaprojektowane są tak, aby były jak najbardziej uniwersalne. Zarówno wersja damska, jak i męska rowerów trekkingowych oferuje wygodną, wyprostowaną pozycję za kierownicą, którą możemy dodatkowo dopasować przy pomocy regulowanego wspornika kierownicy. Dzięki temu, podczas jazdy nie obciążamy kręgosłupa i przedramion, a wysoka pozycja za kierownicą ułatwia obserwację drogi. Rowery trekkingowe są niezawodne i wyposażone w niezbędne akcesoria, takie jak bagażnik na sakwy, błotniki, podpórka czy oświetlenie. Sprawdzą się nie tylko podczas wycieczek ale również będą świetnym transportem do pracy, szkoły czy na zakupy. Rower trekkingowy jest wygodny, bezawaryjny i wyposażony we wszystkie elementy podnoszące funkcjonalność.

Rower trekkingowy zwykle wyposażony jest w duże, 28-calowe koła, które charakteryzują się dobrym przełożeniem. Posiada wąskie opony z płytkim bieżnikiem, które sprawiają, że rower dobrze funkcjonuje w każdych warunkach terenowych. Rower trekkingowy przede wszystkim odróżnia się ilością osprzętu oraz masą. Ze względu na to, że jest to dwukołowiec, przeznaczony do pokonywania wielu kilometrów, wyposażony jest takie akcesoria jak lampki dynamo, błotniki czy solidny bagażnik.