Filtruj
Ukryj

Rowerki dla dzieci

Wyświetlanie 1–12 z 13 wyników

Rowery dziecięce & junior

Rowery dedykowane dla dzieci (rowerki dla dzieci) zyskują coraz większą popularność! Kiedy warto kupić rower dla dziecka? Aktywność ruchową dziecka kreuje się od najwcześniejszych lat dzieciństwa. To co dziecko obserwuje, lub w czym uczęszcza szybko staje się dla niego oczywistością. W tych czasach małym dzieciom kupuje się najpierw rowerki biegowe, kiedyś raczej niedostępne na rynku. A potem co jakiś czas wymienia na taki z większymi kołami. Jazdę na rowerze najlepiej zacząć od rowerka biegowego. Dziecko szybko uczy się równowagi i łatwiej przesiąść się na większy rower. Wielkość roweru ma niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o dzieci (u dorosłych też jest to oczywiście ważne, ale u dzieci najważniejsze).

Rowerki dla dzieci

Rowerki z kołami 12″-to idealny rower na pierwsze kroki w świecie rowerów z pedałami. Połączenie bardzo niskiej ramy i małych kół 12 cali sprawia, że mały rowerzysta szybko uczy się równowagi i umiejętności obsługi rowerowych mechanizmów. Rowery dziecięce zaprojektowane są tak, aby były nie tylko wygodne, ale też bezpieczne. Boki kierownicy chronione są gumowymi osłonkami, a cały napęd został schowany pod specjalną osłoną, która uniemożliwia dziecku dostęp do łańcucha i zębatek.Często w rowerach dziecięcych dodatkowo zamontowane są kółka boczne, aby chroniły dziecko przed upadkiem, co wiąże się ze zniechęceniem do dalszej jazdy.

Gdy dziecko podrośnie (4-5 lat), dobrze pomyśleć o rowerku z 16 calowymi kołami. Przy zakupie roweru dziecięcego nadal należy pamiętać, że powinien on mieć niski ramę, co umożliwia dziecku szybszą ewakuację w razie problemów z jazdą. Równie ważna sprawa to zabezpieczony łańcuch. Przydatnym dodatkiem są błotniki, chroniące przed ochlapaniem. Rower dziecięcy może być wyposażony w przedni hamulec, choć trzeba zwrócić uwagę, by nie był on zbyt „ostro” wyregulowany. Zbyt mocne naciśnięcie hamulca i całkowite zablokowanie koła, może spowodować upadek.

Następnym krokiem, gdy dziecko będzie miało około 6-7 lat, będzie rower z kołami w rozmiarze 20 cali. Tego typu rowery są już bardzo podobne do dorosłych modeli. Zazwyczaj dostępna jest tylna przerzutka i dwa hamulce. Jeżeli chodzi o przednią przerzutkę, to nie jest ona aż tak potrzebna, lepiej aby dziecko skupiło się na jeździe, a nie na zabawie manetkami. Często przy zakupie roweru kierujemy się wiekiem dziecka, ale to jednak wzrost jest najważniejszy i długość nóg. Rowery dziecięce nie mogą być ani za małe ani za duże.

Rower dla Juniora przeważnie jest na kołach 24 i 26 cali. Rozmiar koła oczywiście jest istotny, to jednak istotniejszy jest rozmiar ramy. Dlatego najlepiej zawsze przymierzyć dziecko do roweru przed zakupem. Producenci rowerów dziecięcych i dla Juniora prześcigają się w projektowaniu rozmiarów nowych ram, co umożliwia nam większy i łatwiejszy wybór. Należy pamiętać, że najważniejsza jest (tak jak u dorosłych) długość nogi, mierzona po wewnętrznej stronie od kroku, a nie wzrost. Dziecko musi mieć możliwość dotykania ziemi palcami stóp, w razie potrzeby. A najmłodsi najlepiej aby mogli położyć całą stopę na podłożu. Przy doborze roweru patrzmy również na to, czy maluch nie ociera kolanami o kierownicę lub swoje ręce podczas pedałowania.