Filtruj
Ukryj

Rowery Gravel

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Rowery gravelowe, inaczej nazywane rowerami szutrowymi, bardzo dobrze sprawdzają się  podczas jazdy na bezdrożach. Przystosowane zostały do szybkiej i wygodnej jazdy po bardzo zróżnicowanych nawierzchniach – ogromną rolę w ich przypadku odgrywa krótsza rama, a także możliwość zamontowania szerokiego ogumienia. Pierwsze ich modele opracowano w USA, jednak szybko zdobyły one serca również innych rowerzystów z całego świata. 

Początki rowerów gravel

Rowery gravel, ze względu na swoje przeznaczenie na wymagające nawierzchnie, równie dobrze mogłyby zainspirować projektantów z Australii, jednak powstały właśnie w USA. W tym kraju również nie brakuje ogromnych i wymagających przestrzeni, wielu bocznych i niepokrytych asfaltem dróg, które wymagają od cyklisty dopasowanego, wytrzymałego oraz umożliwiającego komfortową i dynamiczną jazdę sprzętu. Rowery typu gravel powstały właśnie z myślą o poruszaniu się na bardzo zróżnicowanych nawierzchniach. Asfalt, betonowe płytki czy też popularne na prowincji żwirówki to podłoża, po jakich szutrakami można się poruszać. W tej kategorii rowerów godne uwagi są między innymi rowery gravel KROSS oraz innych popularnych marek, dostępne w naszym sklepie. Znajdziesz pośród nich między innymi jakże poszukiwane rowery gravel do 5000 zł, posiadające wszelkie podstawowe zalety graveli. Te ostatnie pozwolą Ci dobrze sprawdzić, czy właśnie rower gravel jest dla Ciebie. Zapewniamy jednak, że szybko poczujesz różnicę pomiędzy szutrowym rowerem a rowerem miejskim albo innym. 

Rowery gravel – dla wielu miłośników jednośladów

Naturalnie oprócz tych tańszych modeli, oferujemy również rowery grawel z wyższej półki cenowej i, co za tym idzie, lepiej wyposażone oraz o wyższych parametrach. Są pośród nich najlepsze rowery gravel damskie oraz męskie. Dzięki takim uniwersalnym i praktycznym rowerom możesz poruszać się swobodnie i pewnie zarówno w terenie miejskim, jak i wiejskim. Rower gravelowy nie jest rowerem stricte górskim i przeznaczonym do ekstremalnej jazdy, jednak pozwala na przejażdżki po wertepach i po gładkim asfalcie oraz łagodne przejścia z jednej nawierzchni na inną. 

Na studiosport.info znajdziesz najbardziej nowoczesne rowery szutrowe — modele z bieżącego oraz ubiegłego roku. Zwróć uwagę m.in. na model KROSS ESKER 2.0 2022 – to rower dla wszystkich poszukujących nowych przygód, którzy za cel stawiają sobie szutry, nieodkryte do tej pory drogi oraz leśne rzeczki. ESKER 2.0 2022 wyróżnia się istotnym przeniesieniem mocy na napęd, a także mechanicznymi hamulcami tarczowymi Tektro MD C550. Rower wyposażony jest dodatkowo w liczne mocowania, ułatwiające montaż koszyków na bidon, bagażnika i błotników. 

 

Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty naszego sklepu, gdzie znajdą Państwo między innymi: rowery górskie kross, rowery trekkingowe, czy rowery kross dla dzieci.