Dlaczego kask rowerowy dla dziecka jest ważny?

18 maja 2021  |  komentarze  0 Komentarzy

kask dla dziecka

Jazda na rowerze to bardzo dobry pomysł na spędzanie swojego wolnego czasu. Jeśli chodzi o dzieci, to każdy rodzic pragnie, żeby podczas jazdy rowerem nic mu się nie stało. Kask rowerowy dla dziecka to jedno z niezbędnych akcesoriów, w które powinien być wyposażony mały rowerzysta. Dlaczego jest on tak ważny? Dlaczego dziecko powinno nosić go podczas jazdy? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Czemu dziecko powinno zakładać kask podczas jazdy rowerem?

Kask rowerowy to pewnego rodzaju ochronne nakrycie głowy, które wykorzystywane jest podczas jazdy na rowerze. Zabezpiecza on rowerzystę w przeróżnych sytuacjach, na przykład minimalizuje ryzyko uszkodzenia głowy podczas ewentualnego wypadku. Jeśli chodzi o dzieci, to są one bardziej narażone na upadek, ponieważ nie mają one takiej wprawy w prowadzeniu jednośladu co dorośli. Są też mniej uważne i nie kontrolują osiąganej prędkości na sprzętach, których używają. Doprowadza to niestety do sytuacji, w której często ulegają upadkom. Głównym celem kasku rowerowego dla dziecka, jest zapewnienie mu bezpieczeństwa podczas jazdy.

Na co zwrócić uwagę wybierając kask rowerowy dla dziecka?

Istnieje kilka takich czynników, którymi powinno kierować się podczas wyboru kasku rowerowego dla dziecka. Wśród najważniejszych aspektów, jakie trzeba uwzględnić należą:

  • rozmiar kasku – jest to jeden z ważniejszych czynników, na które trzeba zwrócić swoją uwagę. A to dlatego, że właściwie dobrany kask będzie odpowiednio chronił głowę dziecka. Źle dobrany mógłby powodować niekomfortowe uczucie podczas noszenia i nie spełniałby swojej funkcji. Aby odpowiednio dobrać rozmiar kasku rowerowego dla dziecka, to wcześniej trzeba zmierzyć obwód głowy dziecka.
  • waga kasku – najlepiej, żeby była ona lekka, ponieważ dziecko spędza w nim trochę czasu, co z czasem mogłoby obciążać jego głowę.
  • otwory wentylacyjne – kask rowerowy dla dziecka powinien być w nie wyposażony. A to dlatego, że dzięki nim głowa dziecka się nie poci.
  • atesty bezpieczeństwa – to bardzo ważny czynnik, który wpływa na bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy. Kask, który posiada certyfikaty stanowi gwarancję, że jest on zgodny ze wszelkimi wymogami i normami bezpieczeństwa ustanowionymi w Unii Europejskiej i został stworzony z myślą o ochronie dziecka przed ewentualnymi urazami głowy, które mogłyby mieć miejsce podczas upadku.
  • cena – tak naprawdę, to na kasku nie powinno się oszczędzać. A to dlatego, że jego rolą jest zapewnienie ochrony dziecku. Kupując kask rowerowy dla dziecka „po taniości” i to na dodatek z nieznanych źródeł, nie daje 100% pewności, że będzie on je ochraniał. Dlatego dobrze jest kupować nowe kaski od znanych producentów. W ofertach sklepów można znaleźć zarówno tańsze, jak i droższe modele.
  • wygląd – oczywiście kask rowerowy musi być również estetycznie dopasowany do gustu dziecka. Bardzo często bywają sytuacje, w których nie chce ono zakładać kasku na głowę. Wygląd, który mu się spodoba szybciej go do tego przekona.

Jednak najlepszym rozwiązaniem będą osobiste odwiedziny salonu rowerowego wraz z dzieckiem. Na miejscu pracują specjaliści, którzy pomogą wybrać odpowiedni kask dla Twojej pociechy.

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz.

Zostaw komentarz