Jakie akcesoria na rower można wyróżnić?

10 kwietnia 2021  |  komentarze  0 Komentarzy

akcesoria na rower

Akcesoria na rower to inaczej dodatki, które dołączane są do roweru w celu wygodniejszego i bardziej komfortowego poruszania się nim po drogach. W zależności od rodzaju jazdy, niektóre akcesoria będą mniej lub bardziej potrzebne. Jednak jakie z nich stanowią podstawę wyposażenia i w jakie warto byłoby się zaopatrzyć? Sprawdź.

Jakie podstawowe akcesoria na rower należy wymienić?

Aby jazda na rowerze była komfortowa dla użytkownika i przede wszystkim była dla niego bezpieczna, to warto byłoby zadbać o odpowiedni osprzęt rowerowy. Jeśli chodzi o rodzaj akcesoriów, które powinny stanowić podstawowe uzupełnienie roweru, to na liście obowiązkowego wyposażenia powinno znaleźć się oświetlenie, hamulec oraz sygnał dźwiękowy. Stanowi tak prawo, ponieważ posiadając te akcesoria, można wpłynąć nie tylko na własne bezpieczeństwo, ale również bezpieczeństwo innych osób, które przemieszczają się drogą, poboczem lub chodnikiem. Zadaniem oświetlenia jest poprawa widoczności podczas jazdy rowerem zwłaszcza wtedy kiedy jest już ciemno na dworze lub wtedy, kiedy są złe warunki pogodowe. Hamulec służy oczywiście do spowalniania jazdy bądź całkowitego zatrzymania się roweru. Według przepisów rower powinien być wyposażony w przynajmniej jeden działający hamulec. Natomiast sygnał dźwiękowy, nazywany także dzwonkiem służy do ostrzegania innych członków ruchu drogowego. Trzeba jednak pamiętać, aby sygnał wydobywany z dzwonka nie był za bardzo odstraszający.

Akcesoria na rower, w które warto się zaopatrzyć

Jeśli chodzi o akcesoria na rower, które nie są obowiązkowe, a warto byłoby w nie wyposażyć swój pojazd, to należeć do nich będą między innymi:

  • bagażnik, który służy do przewożenia bagażu, w tym zakupów.
  • lusterka, które zwiększają bezpieczeństwo poruszania się po drodze. Spełniają one tę samą funkcję, co lusterka w samochodach czy motorach.
  • uchwyt do smartfonu, który umożliwia korzystanie z telefonu w wygodny sposób. Dzięki niemu można z łatwością odebrać dzwoniący telefon bądź włączyć w nim nawigację.
  • torebka “sakwa” – jest to niewielkich rozmiarów torba, którą umieszcza się pod siodełkiem. Służy ona do przewożenia drobnych rzeczy, na przykład takich jak portfel, dokumenty, telefon lub zapasowa dętka.
  • pompka, dzięki której w każdym momencie będzie można napompować dętkę w rowerze.
  • licznik rowerowy – co prawda jest on skierowany głównie do rowerzystów jazdy wyczynowej. Jednak zaopatrzyć się w niego mogą również amatorzy, którzy nie jeżdżą rowerem zawodowo. Pozwala on mierzyć parametry jazdy na podstawie przebytej trasy.
  • zapięcie rowerowe, które służy do zabezpieczenia jednośladu przed ewentualną jego kradzieżą.

Akcesoria na rower – skrót informacji

Akcesoria na rower, to wszelkiego rodzaju elementy, które montowane są przy jednośladzie. Powyżej zostały wymienione tylko niektóre z akcesoriów, w które warto się zaopatrzyć. Oczywiście takowych jest o wiele, wiele więcej. Trzeba pamiętać, przy tym, że aby takie akcesoria na rower mogły służyć Ci przez długi okres czasu, to warto byłoby zadbać o ich odpowiednią konserwację.

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz.

Zostaw komentarz