GRAWEL – IDEALNY I GENIALNY KOMPAN NA WYPRAWY

9 lutego 2021  |  komentarze  0 Komentarzy

Na rynku jest coraz więcej typów rowerów, trekkingowe, górskie MTB, szosowe, gravele oraz coraz częściej popularne rowery elektryczne. Jednak obserwując, coraz więcej osób poszukuje gravela, który pozwala przeżyć przygodę, wyjechać na długą wyprawę poza miasto. Marzeniem każdego człowieka, który na co dzień pracuje w korporacji, jest ucieczka poza miasto oraz przygoda życia, którą może zaoferować Ci grawel. Inne rowery również na to pozwalają, ale to gravel trafia w ten punkt oferując złoty środek w komforcie jazdy po terenie jak również po asfalcie. Niektórzy nawet twierdzą, że gravel jest rowerem, który daje największe możliwości na przygodę swojego życia. Jak się okazało w 2020 roku żadna inna kategoria rowerowa – za wyjątkiem rowerów elektrycznych – nie zanotowała wyższego wzrostu sprzedaży. Wyższe lub może bardziej pożądane modele graweli każą na siebie czekać nawet wiele miesięcy, gdyż fabryki i nadążają z ich produkcją. Gravele to nie tylko wciąż rosnący rynek sprzedaży, ale także duże pole do popisu dla projektantów tych rowerów. Projektując gravela łączone są komponenty szosowe z grupą MTB.

Gravel czy też szutrowiec zdobywa coraz więcej serc różnych rowerzystów, to rower, który odkryje przed Tobą całkowicie nowy świat. Wygląd tych rowerów przyciąga uwagę. Dynamiczny design i wrażenie lekkości konstrukcji powoduje, że przyciąga wzrok. Największym atutem graveli, jest panowanie nad rowerem. Dzięki konfiguracji rogów poprawiony został komfort jazdy po każdej nawierzchni, jak również kontrola nad rowerem. Szerszy rozstaw ramion daje możliwość łatwiejszego manewrowania kierownicą. Nie jest konieczne wkładanie dodatkowej siły podczas jazdy na szutrze, kamieniach i innych trudnych nawierzchniach żeby tylko utrzymać koło prosto. Gravel to połączenie sportowego charakteru z wysoką użytecznością. Geometria ramy zapewnia dużą zwrotność i kontrolę, pozwala na wygodną, szybką jazdę na długich dystansach. Rower jest stosunkowo lekki . Wpływ na jego wagę z pewnością ma karbonowy widelec oraz podwójne cieniowanie ramy. Koła wyglądają dość solidnie, a tak przecież powinno być. Gravel ma być rowerem uniwersalnym, a więc także niezniszczalnym, dlatego warto by było wyruszyć nim w drogę dookoła Polski.

 

https://studiosport.info/sklep/rowery/kross/rower-kross-esker-2-0/

Po raz pierwszy w Polsce zorganizowano cykl czterech ultramaratonów rowerowych. Każdy z nich prowadzi przez inne rejony kraju – wzdłuż wybrzeża Bałtyku, piach, klify, słona woda, wschody i zachody słońca, przez rubieże wschodnie Warmię, przepiękne pojezierze Mazurskie, rozlewiska Biebrzy, lasy, łąki, aż po Bieszczadzkie połoniny. Kolejnym etapem są góry, duże przewyższenia, zalesienie, strome podjazdy i zjazdy. Ostatni etap prowadzi od Beskidów na Pomorze Zachodnie, wzdłuż naszej zachodniej granicy. Różnią się dystansami, a Polskę oplatają przepiękną pętlą. Któż z nas nie chciałby zobaczyć najpiękniejszych zakątków Polski, a do tego objechać je rowerem. Przygoda życia, przyroda, wycisk i na koniec satysfakcja. Grawel to rower zbliżony do szosówki, jednak na tą chwilę nie jest przypisany do żadnej grupy, dlatego też warto wyruszyć nim w podróż życia. Wykorzystanie każdego kawałka roweru przy pakowaniu jest bardzo istotne, szczególnie przy wypadach w odległe miejsca. W ramie gravela umieszczono dwa, a czasem nawet trzy miejsca montowania koszyków na bidon- to taki mały szczegół, a jednak cieszy. Grawel w odróżnieniu od szosówki można wyposażyć w błotniki, bagażnik oraz sakwy, które są niezbędne w pokonywaniu długich wycieczek. Konstrukcja roweru oraz jego konfiguracja są naprawdę przemyślane, daje radę na wszystkich ubitych drogach, leśnych ścieżkach jak również nie straszne mu kamienie czy dziury na drodze. Świat z siodełka roweru wygląda znacznie inaczej niż zza szyby samochodu, a uczucie satysfakcji z przejechanych kilometrów o sile własnych mięśni, nie porównuje się z niczym innym.

 

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz.

Zostaw komentarz