Rower elektryczny- idealny pojazd wszechczasów

13 listopada 2019  |  komentarze  0 Komentarzy

Od pewnego czasu rowery elektryczne szturmem “wjeżdżają” na rynek. Na zachodzie wzrost udziału E-rowerów w rynku rowerowym jest widoczna od wielu lat. W Holandii sprzedaż rowerów elektrycznych wynosi już 60%. W Polsce obserwujemy tę tendencję od niedawna, a mijający rok to prawdziwy boom na tego typu pojazdy. W chwili obecnej udział rowerów elektrycznych w naszym kraju wynosi już ok. 10% i patrząc na rynek sprzedaż rowerów elektrycznych nieustannie rośnie, a sam pomysł zyskuje uznanie również wśród profesjonalistów.

Rower elektryczny lub e-rower nie jest zbyt odmienny od zwykłego tradycyjnego roweru. Jeśli usunęlibyśmy baterię i silnik to w większości okaże się, że wszystko jest w tym samym miejscu i spełnia taką samą funkcję jak w zwykłym rowerze. Jednak silnik i pojemna bateria wspomagają nas podczas pedałowania, zmniejszając wysiłek zarówno na drodze, jak i poza nią. Wszystko wskazuje na to, że rower elektryczny to idealny środek transportu naszych czasów. Jaki inny pojazd jednocześnie pomaga nam dbać o kondycję i pozwala unikać korków oraz jest przy tym przyjazny dla środowiska?

Rower jest jednym z najzdrowszych pojazdów, zarówno dla człowieka, który poruszając się na nim, pozostaje aktywny, jak również dla środowiska, gdyż nie emituje zanieczyszczeń czy hałasu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na użytkowanie zwykłego roweru na co dzień – czy to ze względu na stan zdrowia, nie pozwalający na wysiłek, czy też z braku czasu, by dojeżdżać na dwóch kółkach do szkoły czy pracy. Takim osobom naprzeciw wychodzą rowery elektryczne.

Co ważne, podróż na rowerze będzie też dla nich okazją do zaoszczędzenia, gdyż nie będą musiały wydawać pieniędzy na benzynę do samochodu czy bilety autobusowe. Koszt ładowania akumulatora nie przekracza bowiem złotówki, a zgromadzona w nim energia elektryczna pozwala na przejechanie kilkudziesięciu, a nawet 100 km, w zależności od wagi jadącego, a także warunków na drodze. Warto przy tym wspomnieć, iż ładowanie trwa przeciętnie około 2-3 godzin, a zatem i pod tym względem rower jest ekonomiczny i nie wymaga długiego oczekiwania na podróż.

Wszystkie te zalety sprawiają, że rowery elektryczne coraz częściej są wybierane przez miłośników dwóch kółek. Szczegóły ich budowy i użytkowania budzą jednocześnie większe zainteresowanie, gdyż wciąż pozostają one nowością na naszym rynku. Dlatego też warto porozmawiać z ekspertami w dziedzinie rowerów, decydując się na zakup tego, który jest wyposażony w dodatkowy silnik, co zaoszczędzi późniejszych wątpliwości.

Bądź pierwszą osobą, która doda komentarz.

Zostaw komentarz