Rowery Miejskie Męskie

Rowery miejskie to nie tylko tzw. damki  czyli rowery dla Pań w naszej ofercie mamy również Rowery miejskie męskie takie jak Le Grand Metz

Klasyczne rowery miejski mają szerokie siodełko pozwalające na wygodną jazdę w pozycji wyprostowanej, giętą kierownicę, krótką ramę, łańcuch w osłonie, błotniki rowerowe, tylny bagażnik i opcjonalnie – przedni koszyk w zestawie.W miejskich rowerach montowane są koła 26 lub 28 cali – każde z nich ma swoje atuty. Koła 26 cali w rowerze miejskim są bardziej zwrotne od dużych kół, umożliwiają bardzo dobre przyspieszenie, łatwiej nimi manewrować w wąskich uliczkach i są lżejsze. Koła 28 cali w rowerze miejskim zapewniają większą stabilizację dzięki lepszej przyczepności do podłoża, a dzięki mniejszemu kątowi natarcia łatwiej na nich pokonuje się wszelkie przeszkody, np. nierówności czy krawężniki.

Rowery miejskie

Rowery miejskie dzięki lekkiej konstrukcji doskonale sprawdzą się jako szybki, wygodny i jednocześnie stylowy środek transportu w mieście. Bagażnik zintegrowany z ramą pozwoli na komfortowe przewożenie wszystkich rzeczy, które każdy z nas powinien mieć przy sobie. Rama w rowerach miejskich jest kręgosłupem roweru. To od niej zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy.

W damskich rowerach miejskich górna część ramy rowerowej jest maksymalnie obniżona, aby ułatwić paniom wsiadanie i zsiadanie z jednośladu – kiedy na przykład kobiety nie chcą rezygnować z sukienki. Oprócz obniżonej górnej części ramy rowerowej miejski rower dla kobiety ma także mniejszą odległość kierownicy od siodełka w porównaniu do roweru miejskiego męskiego.

Opony w rowerach miejskich są w miarę gładkie na środku i terenowe po bokach, lub mają delikatne żłobienia na całej powierzchni. Takie opony w rowerze miejskim są zbliżone do opon w rowerze trekkingowym (turystycznym), przygotowanym zarówno do jazdy wokół miejskich zabytków, jak i poza miejskimi uliczkami.