Filtruj
Ukryj

Rowery elektryczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

ROWERY ELEKTRYCZNE EBIKE

 

Jazda na rowerze niesie ze sobą wiele korzyści zarówno pod względem zdrowotnym, jak i ekonomicznym. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się rowery elektryczne, a moda na ich posiadanie nieustannie rośnie.
Połączenie mody na aktywny tryb życia z coraz większą świadomością ekologiczną przekłada się na rosnącą popularność rowerów. Wzrasta sprzedaż tych pojazdów, przybywa ścieżek rowerowych. Jednak nie każdy jest miłośnikiem wzmożonego wysiłku fizycznego dlatego takim rozwiązaniem jest rower elektryczny.

Rower elektryczny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby stopniowo zwiększać swoją aktywność fizyczną. Początkowo można pokonywać niemal całą trasę, korzystając z pomocy energii pochodzącej z baterii, a z czasem stopniowo ją ograniczać. Wsparcie układu elektrycznego pozwala zmniejszyć zmęczenie organizmu podczas dłuższej jazdy rowerem. Rower elektrycznu (E-rower, E-bike) na pierwszy rzut oka wygląda niemal identycznie jak zwykły rower, ma ramę koła i jest napędzany siłą naszych mięśni, a w przypadku rowerów elektrycznych w grę wchodzi silnik, który w znacznym stopniu wspomaga rowerzystę.

Rower elektryczny jest pojazdem, na który nie trzeba mieć dodatkowych uprawnień, o ile jego parametry techniczne nie przekraczają tych zawartych w przepisach. Użytkownikiem takiego roweru może być w zasadzie każdy. Silnik w rowerze elektrycznym wspomaga rowerzystów nawet w bardzo trudnych warunkach i na ciężkich terenach. E-rower jest bardzo dobrym wyborem dla ludzi, którzy szybko się męczą podczas jazdy standardowym rowerem.

Użytkownicy rowerów elektrycznych chronią środowisko, ponieważ pojazd porusza się wyłącznie za pomocą akumulatora elektrycznego i naszych mięśni, co oznacza, że żadne szkodliwe substancje nie są emitowane do atmosfery, jak w przypadku samochodów czy skuterów. Właśnie dlatego rowery elektryczne stają się tak popularne.
Zakup roweru elektrycznego niesie ze sobą wiele korzyści. E-rowery docenią z pewnością osoby, które dojeżdżając do pracy, szkoły mają do pokonania wiele wzniesień, a także rowerzyści, którzy wybierają się w długie podróże z dodatkowym, ciężkim bagażem.